„Witaj maj, trzeci maj..”

W dniu 28 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Z tej okazji klasy 7 a i 7 b przygotowały montaż słowno – muzyczny, który stał się dla naszej szkolnej społeczności prawdziwą lekcją historii.

Ponadto uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić stan swojej wiedzy z historii Polski. Chętni przedstawiciele klas stanęli w szranki. Formuła przypominała teleturniej 1 z 10, zawodnicy w drugiej rundzie wskazywali osobę, która odpowie na kolejne pytanie. Przebieg konkursu był niezwykle emocjonujący, zarówno dla zawodników, jak i dla kibicujących im kolegów. Wszyscy uczestnicy oprócz wiedzy, wykazali się refleksem i umiejętnością zachowania zimnej krwi.

Ostateczne wyniki prezentowały się następująco:

Klasy 5 : I miejsce Sebastian Mej, II miejsce Dawid Dąbrowa, III miejsce Miłosz Furtak.

Klasy 6 : I miejsce Leon Brzóska, II miejsce Konrad Myśliński, III miejsce Jacek Piwowarczyk.

Klasy 7 : I miejsce Marcel Mroczek, II miejsce Wojciech Tomik, III miejsce Dawid Bala.

Klasy 8: I miejsce Antonina Środa, II miejsce Magdalena Marek, III miejsce Zuzanna Łojek.

Lucyna Czopek, Joanna Pruszczak, Robert Wilczyński, Agnieszka Fila-Bielak, Katarzyna Dela.

A- A A+