Szkoła pamięta
Opublikowano: 15.11.2023
AKTUALNOŚCI
Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w projekcie zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pt: „Szkoła pamięta”.
Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu.
W ramach projektu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach wychowawczych poświęconych tej tematyce, a także odwiedzali pobliskie cmentarze oraz miejsca pamięci, by zapalić znicz i oddać hołd zmarłym.
Podjęliśmy następujące działania:
– uczniowie klasy 6c i 8b wzięli udział w obchodach rocznicy bitwy pod Złotym Potokiem pod pomnikiem Armii Krajowej na Cmentarzu Rakowickim,
– przeprowadzone zostały lekcje na temat historii oddziału partyzanckiego „Błyskawica”,
– cała szkoła obchodziła 200- lecie istnienia szkoły (konkursy, wystawy, uroczysta akademia),
– klasa 2a zapaliła znicze na grobach żołnierzy na zabierzowski cmentarzu.
Agnieszka Fila – Bielak, Katarzyna Dela