Szkoła pamięta

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w projekcie zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pt: „Szkoła pamięta”.

Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu.

W ramach projektu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach wychowawczych poświęconych tej tematyce, a także odwiedzali pobliskie cmentarze oraz miejsca pamięci, by zapalić znicz i oddać hołd zmarłym.

 

Podjęliśmy następujące działania:

– uczniowie klasy 6c i 8b wzięli udział w obchodach rocznicy bitwy pod Złotym Potokiem pod pomnikiem Armii Krajowej na Cmentarzu Rakowickim,

– przeprowadzone zostały lekcje na temat historii oddziału partyzanckiego „Błyskawica”,

– cała szkoła obchodziła 200- lecie istnienia szkoły (konkursy, wystawy, uroczysta akademia),

– klasa 2a zapaliła znicze na grobach żołnierzy na zabierzowski cmentarzu.

Agnieszka Fila – Bielak,  Katarzyna Dela

A- A A+