Święto Odzyskania Niepodległości

8 listopada młodzież naszej szkoły radośnie i uroczyście świętowała 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas siódmych - Anna Mazur, Ida Ostrożańska, Barbara Łabno, Alicja Seremak, Bartosz Słania, Jan Koczela oraz Jakub Wawro przedstawili inscenizację, która miała pokazać, dlaczego warto być patriotą.

W drugiej części przedstawienia wystąpił chór pod kierunkiem P. Roberta Wilczyńskiego. Piosenki "Marsz Pierwszej Brygady", "Piechota", "Czerwone słoneczko" czy "Przybyli ułani" przeniosły nas w czasy, gdy rodziła się niepodległość, a utwór "Biały krzyż" przypomniał o tym, że wolności i niepodległości trzeba było bronić także w późniejszych latach.

Następnie wszyscy radośnie zaśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego, włączając się w akcję "Szkoła do hymnu". Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz krótkiej relacji z uroczystości.

Katarzyna Dela, Agnieszka Fila-Bielak

A- A A+