Obchody Święta Odzyskania Niepodległości

Obchody związane ze Świętem Odzyskania Niepodległości rozpoczęliśmy w dniu 7 listopada, biorąc udział w uroczystościach przy pomniku Armii Krajowej na ul. Rodziny Poganów.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu oraz programu artystycznego, przygotowanego przez uczniów klasy 1a, 5c i 6a.

Po części artystycznej głos zabrali zaproszeni goście –  Wójt Gminy, Pani Dorota Kęsek, następnie ksiądz Proboszcz Krzysztof Burdak. Przedstawicielka rodziny żołnierzy AK podziękowała za tę uroczystość.

Po przemówieniach nadszedł czas na symboliczny gest – złożenie zniczy i kwiatów pod pomnikiem. Delegacje złożone z przedstawicieli uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Zabierzowie, władz gminnych i sołeckich oraz Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Zabierzowskiej oddali hołd tym, którzy walczyli o niepodległość naszej ojczyzny.

W tym dniu nasi uczniowie, jak co roku wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu”, odśpiewując 4 zwrotki hymnu polskiego, przy akompaniamencie p. Roberta Wilczyńskiego i chóru.

W środę 12 listopada na ul. Kolejowej odbyła się uroczysta akademia, przygotowana prze P. Joannę Biernat, Barbarę Szawarę – Knap, Roberta Wilczyńskiego wraz z chórem oraz uczniów klasy 6b. Szczególnie wzruszająco zabrzmiały piosenki w wykonaniu Heleny Rak z klasy 6b oraz Zofii Turnau z klasy 6a.

A- A A+