Gra terenowa „Śladami braci Poganów”

18  czerwca  odbyła się kolejna gra terenowa pod hasłem „Śladami braci Poganów”.  Drużyny złożone z nauczycieli i uczniów klas ósmych z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały zadania dotyczące najważniejszych wydarzeń z historii naszej miejscowości.

 

Na boisku przy szkole uczestnicy gry wzięli udział w sztafecie, w której należało przekazać następnemu zawodnikowi nazwiska członków grupy konspiracyjnej oraz ich pseudonimy. Musieli również w wykazać się umiejętnością  udzielania zasad pierwszej pomocy. Uczestnicy gry wykazali się także współpracą rysując, według wskazówek kolegi, znak Polski Walczącej.

 

Ważnym punktem było oddanie czci poległym partyzantom na zabierzowskim cmentarzu. W kamieniołomie należało odszyfrować wiadomość oraz wykazać się wiedzą z zakresu historii II wojny światowej.

 

Zwycięzcą okazali się uczniowie klasy 8a, kolejne miejsce zajęli uczniowie klasy 8b, trzecie miejsce zajęli uczniowie klasy 8c.

Gratulujemy, wszyscy wykazali się dużą wiedzą oraz dobrą kondycją !!

 

Agnieszka Fil-Bielak, Katarzyna Dela, Iwona Żurowska

 

A- A A+