Gmina Zabierzów beneficjentem programu „Laboratoria Przyszłości”

707.100,00 zł otrzymały Szkoły Podstawowe z terenu Gminy Zabierzów w ramach „Laboratoriów Przyszłości”, inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech.

 

Misją „Laboratoriów Przyszłości” jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem programu rządowego jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

 

Dzięki otrzymanemu wsparciu w kwocie 165600 zł i wykorzystaniu 60% z tej kwoty, nasza szkoła zakupiła:

  • szafy metalowe z narzędziami dla uczniów,
  • drukarkę 3D z pakietem dydaktycznym,
  • skaner 3D,
  • zestawy edukacyjne Arduino – do nauki elektroniki i programowania
  • zestaw edukacyjny z mikrokontrolerami
  • stację lutowniczą (do mikrokontrolerów),
  • maszyny do szycia i haftowania,
  • gogle VR Oculus.

 

Pozostało do wydania jeszcze 40 % kwoty.

 

Zakupione pomoce dydaktyczne będą wykorzystywane na lekcjach oraz zajęciach dodatkowych.

 

 

Grzegorz Wróbel

A- A A+