Gmina Zabierzów beneficjentem programu „Laboratoria Przyszłości”
Opublikowano: 01.03.2022
AKTUALNOŚCI
707.100,00 zł otrzymały Szkoły Podstawowe z terenu Gminy Zabierzów w ramach „Laboratoriów Przyszłości”, inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech.
Misją „Laboratoriów Przyszłości” jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem programu rządowego jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
Dzięki otrzymanemu wsparciu w kwocie 165600 zł i wykorzystaniu 60% z tej kwoty, nasza szkoła zakupiła:
- szafy metalowe z narzędziami dla uczniów,
- drukarkę 3D z pakietem dydaktycznym,
- skaner 3D,
- zestawy edukacyjne Arduino – do nauki elektroniki i programowania
- zestaw edukacyjny z mikrokontrolerami
- stację lutowniczą (do mikrokontrolerów),
- maszyny do szycia i haftowania,
- gogle VR Oculus.
Pozostało do wydania jeszcze 40 % kwoty.
Zakupione pomoce dydaktyczne będą wykorzystywane na lekcjach oraz zajęciach dodatkowych.
Grzegorz Wróbel