Absolwent naszego gimnazjum Mistrzem Polski
Opublikowano: 01.09.2021
AKTUALNOŚCI
Pomyślmy, ile emocji wywołuje u ludzi spotkanie kogoś sławnego lub znanego np. w sklepie, na spacerze czy przy innej okazji? Czasami nawet nie przypuszczamy, że nasz sąsiad bliższy lub dalszy, albo dawny kolega z klasy został mistrzem w jakiejś dziedzinie.
Nam nauczycielom jest bardzo przyjemnie, gdy dowiadujemy się, jak wspaniale radzą sobie w dalszym życiu nasi uczniowie – każdy na miarę swoich możliwości. Czasami zdarza się, że ich osiągnięcia są spektakularne. Mieszkaniec Krzeszowic, absolwent Gimnazjum im. Jana Matejki w Zabierzowie Zbigniew Kuska wywalczył I miejsce w V Super Pucharze Polski BJJ w kategorii dorosłych czyli białych pasów do 76 kg. Od dwóch i pół roku Zbigniew trenuje brazylijskie jiu jitsu w Klubie Unity Jiu Jitsu Kraków pod okiem panów Macieja Kozaka i Krzysztofa Flaka.
Jak wspomina nasz absolwent: „wszystko zaczęło się od zainteresowania sztukami walki MMA”. Będąc jeszcze gimnazjalistą postanowił spróbować swoich sił na macie, po czym dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy podczas treningów doszedł do obecnego sukcesu.
Zbyszkowi gratulujemy i życzymy jak najmniej kontuzji oraz jak najwięcej osiągnięć w zmaganiach sportowych i życiowych.
Nauczyciele z Zabierzowa