22.11.2022 r. Dzień Życzliwości
Opublikowano: 06.12.2022
Aktualności
22.11.2022 DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
22 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości pod hasłem UŚMIECH – PODAJ DALEJ
Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje. Jest okazją, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności szkolnej i klasowej. Warto walczyć o to, by relacje między uczniami były nie tylko poprawne, ale nacechowane tolerancją i wzajemną sympatią. W związku ze wzrastającą agresją wśród dzieci i młodzieży, każde nawet nietypowe działanie, przybliża nas do bezpiecznej szkoły.
Był to dzień wyjątkowy… pełen uśmiechów, dobrych uczynków, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Było radośnie, życzliwie i słodko. Ten dzień był okazją do rozmów na temat tego, jak być życzliwym, jak okazywać życzliwość
w różnych sytuacjach, miejscach m. in. w szkole, w domu, w sklepie, na ulicy, czy w autobusie.
W naszej szkole dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Dla odróżnienia i podkreślenia ważności tego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele byli ubrani na żółto, bądź też mieli żółte akcenty ubioru. W holu budynku przy ulicy Szkolnej, pojawiło się szkolne drzewo życzliwości i pozdrowień, na którym każdy mógł przypiąć listek zakupiony na straganie życzliwości za 3 uśmiechy.
Klasy 1-3 wykonały swoje drzewa życzliwości, które ozdobiły drzwi sal lekcyjnych.
Klasy 4-8 wykonały prace plastyczne związane z tematem życzliwości:
MAGIA ŻYCZLIWYCH SŁÓW – klasy 4,
BĄDŹ KUMPLEM NIE DOKUCZAJ – klasy 5,
ŻYCZLIWOŚĆ DODAJE NAM SKRZYDEŁ – klasy 6,
UŚMIECH JEST RECEPTĄ NA WSZYSTKO – klasy 7,
DOBRO, KTÓREGO NIE MOŻNA KUPIĆ, MOŻNA TYLKO DAĆ – klasy8.
Z okazji Dnia Życzliwości wnętrza budynku szkolnego zostały ozdobione dekoracjami i planszami wzywającymi uczniów do jak najczęstszego uśmiechu
i używania podstawowych słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Całą szkołę zdobiły przysłowia i złote myśli znanych osób.
Dużym powodzeniem cieszyła się życzliwa fotobudka. Zdjęcia naszych „życzliwych klas” będzie można oglądać na korytarzu szkolnym.
Uczniowie klas 1-3 dzielili się w tym dniu ze swoimi rówieśnikami uśmiechem
i słodkim upominkiem.
Uczniowie klas starszych wzięli udział w konkursie plastyczno-literackim „Dobre słowo dla przyjaciela”.
Na godzinach wychowawczych wychowawcy klas IV – VII przeprowadzili lekcje na temat: „Ciekawe, dlaczego… życzliwość zawsze popłaca” Natomiast uczniowie klas młodszych skupili się na temacie „Życzliwy, czyli jaki?”
Mamy nadzieję, że uśmiech na twarzach oraz życzliwe zachowania zostaną
w naszej szkole jak najdłużej. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!